Etiket - iphone versiyon düşürme

iPhone Sıfırlama

iPhone da kullanım sırasında oluşan donma, yavaş - ağır çalışma, kitlenme, restore ekranında kalma, ve elma logosunda kilitli kalma gibi sorunlarda telefonlarınızı sıfırlayarak çözüm üretebilirsiniz. Tabi bu kısımda yapacağınız müdahele telefonun durumuna göre değişiklik gösterecektir. Restore ekranında ve elma logosunda kalan telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra iTunes programını çalıştırın.

iphone-recovery-mode

Restore modda iTunes telefonunuzu direk görecektir,

iphone-geri-yükleme

Geri Yükle 'yi tıklayarak yazılım atabilirsiniz. iPhone 'unuz elma logosunda kilitlenme sorunun da ise,

Telefonunuzu DFU modda bilgisayara göstererek yani; telefonu bilgisayara bağladıktan sonra üst açma kapama (power tuşu) ve orta (home) tuşuna aynı anda ortalama olarak 8-10 saniye basıyoruz sürede  telefonda elma logosu gelecek ve geri gidecek, elma logosu gittikten 2-3 saniye sonra üst (power) tuştan elimizi çekerek orta (home) tuşa basmaya devam ediyoruz, bilgisayar telefonu görene kadar orta tuşa basmaya devam ediyoruz. Bilgisayar  telefonu gördükten sonra geri yükle 'yi tıklayarak yazılımın atmasını bekliyoruz.

Açık çalışır durumda ki telefonunuza versiyon güncelleme için Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme tıklayarak iPhone en güncel versiyona kendini güncelleyecektir.

iphone-versiyon-güncelleme

Not: Versiyon güncelleme yapmadan önce kesinlikle yedeklerinizi alınız.. 

 

Daha fazla oku...