iPhone Batarya Değişimi

iPhone ‘lar için pil ömrü %80 lere düştüğü takdirde ortalama olarak 1000 şarj döngüsünü tamamlamış olacaktır.

Yeni aldığınız iPhone ya da batarya değişimi yaptırdığınızda 1000 defa %100 tam dolumla cihazı kullandığınız durumda bataryanızda performans düşüklüğü yaşanacaktır.

Pil sağlığında performans düştüğü zaman durumu size bildirecektir ve yaşadığınız bu durum sonucunda;
iPhone %100 tam dolum yapıyorum ama şarjım çabuk bitiyor.
iPhone ‘umu gün de 3-4 kere şarj dolduruyorum.
iPhone çok geç şarj oluyor
iPhone ‘umda aşırı ısınma oluyor
iPhone ‘um kapandı
iPhone bataryam şişti
Gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz yüksektir.

iPhone Pil Sağlığı

iPhone bataryasının performansı, uygulama ve ayarları kullanıcının yapılandırmasına göre değişiklik göstermektedir.

Buna istinaden iPhone ‘un yazılımını güncel versiyon da kullanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zaman da wi-fi, bluetooh ve gps ‘te şarj süresini ciddi oranda etkilemektedir. İnterneti kullanmadığınız durumlarda wi-fi ve hücresel veriyi kapalı tutunuz. Düşük güç mod ‘unda kullanmak şarj sürenizi ciddi oranda etkileyecektir.

Arka plan aktivitesi, kullanılan uygulamaların arka planda çalışıp çalışmadığını ve çalışıyor ise o uygulamanın şarj süresini ne kadar etkilediğini gösterir.

Bu kısmı “Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile” kısmından kullanılmayanları kapatarak şarj süresini iyileştirebilirsiniz.

Not: Bataryanızın durumunu Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı > Maksimum Kapasite kısmında % olarak görüntüleyebilirsiniz. Ortalama değerde %80’lere düşen durumlarda batarya değişimini öneriyoruz.

Bataryayı değiştirdiğimde ne gibi problemler düzelecek?

iPhone da donma – kasma sorunları mı yaşıyorsunuz?

iPhone da donma – kasma sorunları mı yaşıyorsunuz?

iPhone da donma – kasma sorunları mı yaşıyorsunuz?

Telefonunuzda donmalar ve kasmalar gerçekleşiyorsa bu durumun sebepleri şöyle sıralanabilir. Yazılımsal olma ihtimali vardır ve güncelleme bu durumu çözebilme ihtimali yüksektir.

Pilden yani bataryadan kaynaklı sorun olabilir. Şimdi size tabii telefonun pilden kasması saçma gelecektir. Ancak Apple geçmiş süre içerisinde güncellemeler getirerek pil gücü miktarını artırdı. Bu yüzden eski pilleriniz kasma sıkıntısını sizlere yaşatabilir.

iPhone telefonunuz aşırımı ısınıyor?

Tabi ki telefonunuz aşırı ısınıyorsa bunun bir numaralı ve kesin şüphelisi bataryadır. Bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Bunun bilimsel açıklamasını sizlere kısaca yapacak olursak eğer.  iPhone pili kullanılmakla beraber şişme belirtileri görülmektedir. Bu şişmeyle birlikte kasada şişmeler veya ekranda kalkmalar görülmektedir. Hatta bu durum telefonunuzun bükülmesine bile neden olabilmektedir.
Batarya değişimi ile bu sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

iPhone batarya değişimi sonrasında pil sağlığı kısmında maximum kapasite %100 olarak görünmektedir.

iPhone Batarya Değişimi sonrasında pil sağlığı kısmında maximum kapasite %100 olarak görünmektedir.

iPhone telefonunuz aniden kapanmakta mı?

Günümüz de en yaygın sorunlarından bir tanesi de ani kapanma durumlarıdır. Bunun için de Pil değişimini yaptırmak üzere bizlere başvurabilir ve bu sorunu giderebilirsiniz.

iPhone telefonu hiç şarj olmuyor mu?

Öncelikle yapmanız gereken birkaç işlem var tabii bu işlemleri yapmanız gerekiyor. iPhone şarj aletinizi kontrol edin. Farklı bir şarjı aleti ile öncelikle deneme yapınız sonrasında şarj soket girişinde kirlenmeden dolayı oluşan pislikleri kuru bir fırça yardımı ile temizleyerek deneyebilirsiniz. Hala bir çözüme ulaşamadıysanız teknik servis desteği almanızı öneririz.

iPhone telefon şarjı hemen bitiyor mu?

Orjinal olmayan şarj aleti yüzünden olabilir. Kullanımda sorunlar yaşamamanız için tüm yedek parça ve aksesuarlarda orijinal ürün kullanmanızı tavsiye ederiz. Orjinal bir şarj aleti veya batarya değişimi ile bu sorunu çözebilirsiniz.