iPhone X

iPhone X

10 yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan asıl amaç, yeni cihazın ön yüzünün tamamı ekrandan oluşan bir iPhone olarak tasarlamaktı.

Somut bir obje olmanın ötesine geçen deneyimin kendisine dönüşmesiydi. Tam anlamıyla bir bütün olarak tasarlanan kasa ve ekran yepyeni bir birliktelik anlayışıyla aygıt ve ekran arasındaki tüm sınırları ortadan kaldırıyor. iPhone X için tasarlanmış olan özel OLED panel ekran yanlara katlanarak dış yüzeyle kusursuz bir birlikteliğe imza atıyor. Mekanik düğmeler, yerlerini dokunuşlara ve doğal hareketlere bırakıyor.

Ana ekran düğmesi iPhone X’ te artık bulunmuyor. Ana ekrana dönmek için tek bir kaydırma hareketiyle dönüşü sağlıyorsunuz. Daha duyarlı dokunmatik sistem sayesinde İOS 11’ deki hareketler çok daha akıcı. Parlatılmış paslanmaz çelik şerit suya dayanıklı ve tamamen camdan oluşan tasarımı iPhone X’ i daha da güçlendiriyor. Bu yeni cam formülasyonu sayesinde bir akıllı telefon da kullanılan en dayanıklı cam elde ediliyor ve kablosuz şarj teknolojisi ilk kez iPhone’a geliyor. Yeni TrueDepth kamera sistemimizin tamamı bu minicik alanda yer alıyor. Ve olağanüstü derinlik algılama teknolojisini kullanarak telefonunuzun kilidini tek bakışla açmanızı sağlıyor.

Bu teknolojiye Face ID adını verdik, Face ID, 30.000’ in üzerinde görünmez noktayı kullanarak yüzünüzün eşşiz geometrisini haritalıyor

iPhone X Teknik Servis

Bu veriler türünün ilk örneği olan A11 Bionic çipte ki nöral sistem tarafından analiz ediliyor.

iPhone’ unuz şimdi size karanlıkta bile tanıyabilir ve geçirdiğiniz fiziksel değişikliklere adapte oluyor. Böylece yüzünüz güvenli parola haline geliyor. Yani tek bakışla telefonunuzun kilidini açabiliyorsunuz. TrueDepth kamera aynı zamanda yeni deneyimlere imkan sağlıyor. Örneğin yüzünüzde ki 50 den fazla kasın gerçek zamanlı haritasını çıkararak emojilere hayat veriyor. Isterseniz mutlu olabilir isterseniz üzgün takılabilir veya öfkenizi gösterebilirsiniz.

Şimdi hem ön hemde arka kamera porter moduna sahip. ve ilk kez ortam ışığını siz belirliyorsunuz. Temel fotoğrafçılık ilkelerine gore tasarlanan porter ışığı özelliği stüdyo ışığı kalitesinde efektler yaratıyor. Arka tarafta yer alan çift kamera sistemi tamamen en baştan tasarlandı ve A11 Bionic çiple daha da akıllı hale geldi. Yapay öğrenme teknolojileri sayesinde kameranız kadrajınızda neler olduğunu algılıyor. Ve siz daha fotoğraf çekmeden görüntüyü optimize ediyor. Her gün kullandığımız kamera şimdi çok daha fazlasını sunuyor. Ve İOS, dünyanın en büyük arttırılmış gerçeklik platformu haline gelirken yapabileceklerimizin sınırlarını yeniden belirliyor ve işte iPhone X

Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemini üzerinde bulunduran iPhone X harika tasarımı ile gücüyle göz kamaştırıyor.

iPhone X Teknik Servis